Otvárame preto nový grantový program Digitálna budúcnosť pre deti a mladých ľudí zo základných a stredných škôl s cieľom:
Program má ambíciu podporiť naštartovanie či pokračovanie programov pravidelného formálneho vzdelávania v čase povinného školského vyučovania na rôznych vyučovacích predmetoch a projekty neformálneho vzdelávania v čase mimo školského vyučovania v priestoroch školy alebo mimo nej – workshopy, školenia, letné školy, campy, kurzy a krúžky, a iné formy umožňujúce poznávať možnosti rôznych digitálnych technológií. V programe podporíme projekty rozvíjajúce:
Na podporu projektov napĺňajúcich kritériá tejto grantovej výzvy sme vyčlenili celkovo 60 000 EUR. Na realizáciu projektu je možné žiadať čiastku maximálne vo výške 4 000 EUR. Detailnejšie informácie o finančných podmienkach nájdete vo výzve nižšie.
Do grantového programu projekty prijímame len v elektronickej forme prostredníctvom online systému egrant, ktorý obsahuje návod na registráciu a vyplnenie žiadosti. Od 31.1.2021 stačí použiť jednu registráciu pre doteraz predkladané projekty do programov Nadácie Orange.
Projekty je možné predkladať v termíne od 19. septembra do 17. októbra 2023 do 23:59. Výsledky hodnotiaceho procesu zverejníme 14. novembra 2023 na našej web stránke a všetci žiadatelia budú zároveň informovaní o výsledku e-mailom. Viac sa o programe dozviete v grantovej výzve.
Kto sa môže uchádzať o podporu?
Vzdelávací webinár
Predkladateľom projektov ponúkame v spolupráci s organizáciami Kockovňa, IPčko a Aj Ty v IT vzdelávací webinár k témam grantového programu, ktorý sa uskutoční v stredu 4. októbra 2023 o 15.00 – 16.30 na platforme MS TEAMS. Po vyplnení Prihlášky vám zašleme link k pripojeniu sa na webinár. Lektori a lektorky sa budú venovať témam: prečo a ako učiť robotiku, nástrahy v online priestore a ako zvyšovať motiváciu k vyššej digitálnej gramotnosti cieľovej skupiny dievčat. Časť webináru bude venovaná aj podmienkam grantového programu a spôsobu predkladania projektov.
Inšpirácie k zameraniu predkladaného projektu
Inšpiráciu k zameraniu prekladaného projektu môžu školy i mimovládne organizácie čerpať na www.beznastrah.online, ktorú rozvíja Orange s cieľom priniesť verejnosti zdroj informácií o bezpečnom a zodpovednom používaní internetu. Zmudri po bezplatnej registrácií ponúka prístup k 5 videám v rámci digitálnej bezpečnosti.
Inšpirovať predkladateľov navyše môžu aj fundované iniciatívy a organizácie či naši strategickí partneri napr.:
Tešíme sa na predložené projekty.
V Nadácii Orange si uvedomujeme, že prístup k digitálnym technológiám a digitálne zručnosti sú nevyhnutné nielen pre ďalšie vzdelávanie, uplatnenie sa na trhu práce, účasť na dianí v spoločnosti, ale aj pre každodenné činnosti bežného života. Cítime zodpovednosť prispieť k znižovaniu digitálnej nerovnosti a rodovej digitálnej priepasti, aby malo každé dieťa a mladý človek bez ohľadu na sociálno-ekonomické zázemie, tip navštevovanej školy, či pohlavie možnosť rozvoja svojich digitálnych zručnosti.
Zdroj: Nadácia Orange